BEAUTY

FASHION

LIFESTYLE

TRAVEL

CULINAIR

Top
  >  Travel   >  Europa   >  Review: Camping Château de Lez Eaux

Noord-Frankrijk is zeer populair onder Nederlandse vakantiegangers en dat is niet voor niets. Het is misschien wel een gebied waar de kans op zonnig weer iets kleiner is dan in het zuiden, maar het is wel een prachtige streek om in te verblijven.

Wij verbleven zelf op een camping in Normandië, om precies te zijn op camping Château de Lez-Eaux. Hieronder lees je meer over deze 5-sterren kasteelcamping.

Vroeg in de ochtend haalden wij onze persauto op in Amsterdam en vanuit daar reden wij terug naar huis om de auto in te laden met onze koffers en tassen. Wij kregen de Peugeot Rifter Long Allure 1.2 PureTech 110, een grote familieauto met zeven zitplaatsen en ruimte voor het hele gezin.

Voordat wij richting Normandië zouden vertrekken wilden wij wel eerst het een en ander uitvogelen over dit model. Het meest fijne aan de Peugeot Rifter Long Allure is dat het veel opties bevat. Zo vonden wij o.a. de rijstrooksensor, verkeerbordsherkenning, achteruitrijcamera, neerklapbare tafels en neerklapbare achterbank erg handig.

Op de tafeltjes kun je makkelijk je tablet, boek of drinken kwijt zodat het reizen een stuk aangenamer is. Vooral als je kinderen hebt, kan dit ontzettend handig zijn. Ook de kofferbak was lekker ruim, we konden al onze spullen erin kwijt en hadden zelfs nog plek over. Geweldig!

Nadat we de auto hadden ingepakt reden we richting Normandië. Onze autotrip zou eigenlijk 7 uur duren, maar vanwege drukte op de weg is het wat uitgelopen. Wij hadden toen een belletje gepleegd met de vraag of het niet erg was als wij wat later zouden komen.

De receptiemedewerker stelde ons gerust en liet ons weten dat ze rustig op ons zullen wachten en dat het helemaal goed zou komen. Dat vonden wij dan ook erg goed om te horen, topservice! Uiteindelijk kwamen wij gelukkig net op tijd bij de camping aan en kon onze midweek Normandië eindelijk beginnen.

Wij hebben de camping in de periode van 11 juni t/m 15 juni bezocht, oftewel 4 dagen. Niet bijzonder veel tijd om Normandië (en eventueel Bretagne) goed te ontdekken, maar zeker genoeg tijd om tenminste de highlights rondom de camping te zien.

Het was wel jammer dat het weer niet optimaal was, het was bewolkt en af en toe viel er een flinke regenbui, maar dat mocht de pret niet drukken. Daar kan verder de camping natuurlijk niets aan doen, maar dat drukt de sfeer wel een beetje.

Het was rustig op de camping, wij zagen niet veel mensen buiten zitten en er waren ook niet veel kinderen die buiten speelden. Dat komt omdat wij de camping in een periode hebben bezocht die niet tijdens een schoolvakantie plaats vond. Persoonlijk bezoeken wij liever een rustige camping dan een te drukke camping, hier kan je ook makkelijker tot rust komen.

Na onze lange autorit waren we wel een beetje moe en konden we niet wachten om ons op te frissen en ons bedje in te duiken. Op de camping staan er verschillende soorten chalets, stacaravans (met privé jacuzzi!) en boomhutten, maar je kunt er ook met je eigen tent, camper of caravan staan. De kampeerplaatsen zijn netjes en zeer ruim (tussen de 100 en 200 m²) waardoor je genoeg plek hebt.

Wij verbleven zelf in een stacaravan (premium) met een woonkamer, een hoekkeuken, 3 slaapkamers, 2 badkamers en een toilet. Het terras heeft een tuintafel met stoelen, 2 ligbedden en een barbecue. De mobile home is 40m² met een terras van 18m², wat voor kamperen best ruim is. Verder zag er alles heel schoon en netjes uit.

De volgende dag werden wij wakker met het getjilp van vogels en gingen wij na het eten van ons ontbijt de camping bekijken. We kunnen één ding zeggen: het aanbod is voor zowel volwassenen als voor jongeren groot.

Château de Lez-Eaux biedt o.a. fietsen in de verhuur aan, een speelzaal met allerlei spelletjes, een voet- en volleybalveld, springkussens, een tennisbaan en verder is er ook een binnen- en buitenzwembad te vinden. Liefhebbers van vissen kunnen hun dobber uitgooien in de visvijver.

De camping heeft helaas geen restaurant, maar er is wel een winkeltje aanwezig voor de kleine dagelijkse boodschappen (inclusief dagelijks vers brood) en een bar voor snelle snacks. Wanneer je geen zin hebt om te koken, kun je bv. pizza of patat bestellen.

Ben je gehecht aan WiFi? Weet dan wel dat er hier geen gratis WiFi beschikbaar is. Voor 1 uur betaal je 3 euro, voor 1 dag betaal je 5 euro en voor 1 week betaal je 16 euro. Deze kun je gewoon bij de receptie kopen. Bij de premium accommodatie is er wel één uur per dag internet inbegrepen. Bij andere Les Castels campings is het de hele dag inbegrepen.

Het is een ideale plek voor mensen die een digital detox willen houden om even ‘uit te loggen’ en om volledig op zichzelf en hun gezin te richten. Al met al hebben wij een super tijd gehad en is het zeker een plek waar je tot rust kan komen! Met als toppunt dat de ligging van deze camping helemaal niet zo ver is van de magnifieke Mont Saint-Michel.

Binnen 45 minuten rijden ben je er namelijk al. Hier waren wij erg blij mee en zijn dan ook dit stukje UNESCO Werelderfgoed gaan verkennen. Zeker een must-see als je je in deze streek bevindt!

Castel Château de Lez-Eaux
240 avenue de Lez-Eaux
50380 Saint-Aubin-des-Préaux
www.camping-castels.nl

Ben jij wel eens in Normandië geweest? Zoja, heb jij nog leuke tips?

* Ons verblijf in Camping Château de Lez-Eaux werd geregeld door Les Castels. Dit heeft verder geen enkel invloed op onze mening of artikelen.

Laat een reactie achter

CATEGORIEËN

Beauty

118 posts

Culinair

171 posts

Fashion

138 posts

Lifestyle

369 posts

Travel

121 posts